پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

جدل دولت و مجلس در ماجرای بورس

1399/11/02

مردم بدانند سکه و دلار جای سرمایه‌گذاری نیست، اما بورس جای سرمایه‌گذاری است. دولت اطمینان می‌دهد که می‌توانند مثل اسکناس به اوراق بورس اعتماد کنند. این‌ها صحبت‌های حسن روحانی در ۲۲ مرداد ماه بود.

به گزارش فراسرمایه،حالا از آن روزها بیش از پنج ماه می‌گذرد و همه به دنبال پاسخگویی حسن روحانی به وعده‌هایی که در اوایل سال جاری داده بود، هستند.

یک روز می‌پرسند بورس محکم چه شد و روز دیگر می‌گویند مگر نمی‌گفتید همه چیز را به بورس بسپاریم، پس چه شد؟ این سوال پس چه شد و چرا این‌طوری شد، دو سوال پرطرفدار در این روزها در شبکه‌های اجتماعی است.

اما در کنار همه این اعتراض‌ها و سوال‌ها و یادآوری وعده‌های ماه‌های گذشته، دیروز محمود واعظی، رئیس دفتر رئیس‌جمهور در حاشیه جلسه هیات دولت گفت از مجلس و کمیسیون‌های مجلس می‌خواهیم در بورس دخالت نکنند.

بیشتر بخوانید : نارضایتی سهام عدالتی‌ها از روش مستقیم | آیا روش غیرمستقیم بهتر است؟

پس از آن، برخی از اعضای مجلس عزم خود را برای جدا کردن بورس از وزارت اقتصاد و دولت جزم کرده اند، چرا که معتقدند تا زمانی که بورس تحت نظر دولت باشد وضعیت بازار سرمایه هیچ وقت اصلاح نخواهد شد.

سکانس دیگر ماجرای بورس بحث استعفا است. موضوعی که مردم معترض نسبت به آنچه در این بازار سرمایه در حال اتفاق افتادن است، در تجمع‌های اعتراضی خود در مقابل ساختمان بورس آن را فریاد می‌زدند.

در همین رابطه امیر حسین قاضی‌زاده، نایب رئیس مجلس شورای اسلامی در صفحه شخصی خود نوشت: «برای بازگشت ثبات به بازار سرمایه، مدیرانی که در این مدت ترک فعل کرده یا سیاست‌گذاری غلط داشتند یا روی تخلفات چشم‌پوشی کرده‌اند باید هرچه سریع‌تر استعفا کنند، در غیر این صورت عزل شده و تحت پیگرد قانونی قرار می‌گیرند.»

بیشتر بخوانید : حباب تکالیف دولت در بودجه۱۴۰۰ برای بورس

یکی دیگر از نماینده‌ها در صفحه شخصی خود درباره بورس نوشت و حتی صحبت از استعفا کرد. احمد نادری، در توییتر وزیر اقتصاد را بی‌کفایت خواند و نوشت:«استیضاح او ‌با ۱۰۲ امضا به هیات رئیسه مجلس ارسال شده و افتضاح بورس در صدر همه محورها است. علاوه بر آن؛ آنها که در تلویزیون مردم را تشویق به سرمایه‌گذاری در بورس کردند، امروز باید پاسخگو باشند.»

منبع: دنیای اقتصاد

    دیدگاهتان را بنویسید

    نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *