پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

بهترين فرصت برای سرمايه‌گذاری

بهترين فرصت برای سرمايه‌گذاری

برای سرمايه‌گذاري راه های مختلفی پیش روی ما قرار دارد که ممکن است شما در انتخاب آن ها مردد شوید و این سوال برایتان به وجود بیاید که بهترين فرصت براي سرمايه‌گذاري کدام است که بهتر و سودآورتر باشد. طبق تعريف هاي مختلفي که از مفهوم سرمايه‌گذاري وجود دارد، طي يک سرمايه‌گذاري درست و هوشمندانه ميتوان سرمايه خود را به يک يا چند نوع دارايي تبديل کرد.

بازارهای متعددی برای سرمايه‌گذاري وجود دارد، اما نکته بسیار مهم این است که ممکن است یک بازار سود بسیار زیادی را عاید سرمایه‌‌گذارانش نماید. لازم است بهترین بازار را متناسب با سطح سواد و دانش، ریسک‌پذیری، میزان سرمایه و شرایط دیگر انتخاب نمایید.

بهترين فرصت براي سرمايه‌گذاري | https://farasarmayeh.ir/

بازار بورس اوراق بهادار

تحقيقات نشان ميدهد که در سال ۹۸ شاخص بورس رشد بسيار چشمگيري داشته است. يکي از کارهايي که دولت در سال ۹۹ انجام داده، هدايت نقدينگي به بازار بورس در سال ۹۹ بوده است. از طرفي با افزايش قيمت دلار، بازار بورس هم رشد زيادي پيدا کرده است.

در اين شرايط تحريم، قيمت دلار به مرور زمان در حال افزايش است. افزايش قيمت دلار بر روي قيمت سهام در بازار بورس هم موثر است. گرچه ممکن است بازار بورس در سال ۱۳۹۹ به‌اندازه سال ۱۳۹۸ رشد نداشته باشد؛ ولی همچنان می‌توان با انتخاب سهم‌های بنیادی و کمتر رشد یافته سود خوبی کسب کرد.

شرط لازم و کافي براي يک سرمايه‌گذاري مناسب و پرسود در بازار بورس کسب تخصص و دانش کافي در اين حوزه مي باشد.

بازار مسکن

بازار مسکن وابسته به قیمت دلار رشد می‌کند به بيان ساده تر فقط در صورتي اين بازاردر سال ۱۳۹۹ رشد ميکند که قیمت دلار افزایش یابد؛ از طرفي مشکل اصلي اين بازار تقاضای کم است. به دليل مشکلات اقتصادي زياد مردم، کمتر کسی توان مالی خرید در این بازار را دارد، بنابراین حتی اگر قیمت مسکن افزايش يابد، قدرت نقد شوندگی در این بازار همچنان پايين ميماند.

بازار طلا

بازار طلا هميشه یکی از جذاب‌ترین بازارها برای سرمایه‌گذاران به شمار ميرود. دلیل این جذابیت هم کم ریسک بودن بازار طلاست. براي اينکه بازار طلا در سال ۹۹ رشد کند، محرک‌هایی همچون افزایش قیمت دلار و افزایش تورم وجود دارد، اما از آن جايي که بازار آمریکا یک قطب مهم و تعیین‌کننده برای بازارهای جهانی است. پیش‌بینی ميشود احتمال رکود بازار طلا در سال ۲۰۲۰ وجود دارد. بازار طلا برای کسانی مناسب است که ریسک‌پذیری بالایی ندارند و همچنین اطلاعات اقتصادی بالایی ندارند.

در بازارهاي فیزیکی مانند صرافی‌ها خريد و فروش طلا انجام می‌شود، اما گاهی اوقات ممکن است به دلیل نوسانات زياد، صرافی‌ها خرید و فروش را انجام ندهند. در چنین شرایطی ممکن است نقد شوندگی این بازار کاهش پيدا کند، بهترین راهکار، خرید و فروش طلا در بازار بورس است.

بازار ارزهاي ديجيتال

بازار ارز ديجيتال نسبت به ديگر بازار ها بازار جديد تر و پرريسک تري است؛ اما به علت سود هاي خوبي که از طريق سرمايه‌گذاري در اين بازار حاصل ميشود، بسياري از سرمايه‌گذاران به آن روی آوردند. در سال هاي اخير افزايش يا کاهش قيمت ارزهاي ديجيتال به قيمت بيت کوين وابسته بوده است. از طرفی کشورهای مهمی همچون آمریکا، آلمان و چین که قطب‌های بزرگ اقتصادی در دنیا هستند، پلتفرم‌هایی برای استخراج ارزهای دیجیتال راه اندازي کردند و همین عامل بسیاری از افراد را به سمت بازار ارز ديجيتال جذب کرده است.

بازار ارز ديجيتال همانطور که سود قابل توجهي به همراه دارد، زيان هاي سنگيني را هم ميتواند به بار بياورد. به همين خاطر سرمايه‌گذاري در اين بازار ريسک پذيري بسيار بالايي ميطلبد و مناسب افرادي است که ريسک پذيري بالايي دارند.

سخن آخر

با توجه به اينکه در سال ۱۳۹۹ بازار بورس اوراق بهادار نقدينگي زيادي پيدا کرد وهمچنين با افزايش تورم، اين بازار را مي‌توان بعنوان بهترين فرصت براي  سرمايه‌گذاري خوب و پرسود به حساب آورد. اگر شما هم ميخواهيد از اين فرصت نهايت استفاده را ببريد و يک سرمايه‌گذاري پرسود و مناسب را براي خود رقم بزنيد، اولين نکته اي که بايد رعايت کنيد، کسب دانش و تخصص کافي در زمينه سرمايه‌گذاري در بورس اوراق بهادار است. به هيچ عنوان بدون اطلاع از پستي بلندي هاي اين بازار، اقدام به سرمايه‌گذاري نکنيد.

    نظر شما