پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

یکشنبه, ۱۶ بهمن ۱۴۰۱ - Feb 5 ,2023

مشاور سرمایه‌گذاری در بورس چه کسی است؟

مشاور سرمایه‌گذاری در بورس چه کسی است؟

یک روش بسیار پرطرفدار و هوشمندانه برای حفظ ارزش پول در ایران، سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار می باشد. البته این نوع سرمایه گذاری نیازمند اطلاعات و دانش مورد نیاز خود می‌باشد. بازار بورس بازاری بسیار پرسود برای کسب درآمد است. شاید برای شما هم سوال پیش بیاید که برای سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار چه روش هایی وجود دارد؟ در این مقاله از فراسرمایه با ما همراه باشید تا شما را با خدمات مشاوره بورسی آشنا کنیم.

روش های سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار

۱- دریافت خدمات مشاوره بورسی از شرکت‌ها و مشاور سرمایه‌گذاری در بورس

۲- آموزش بورس و شرکت در کلاس‌های آموزشی بورسی

۳- استفاده از خدمات سبدگردانی اختصاصی یا خدمات صندوق‌های سرمایه گذاری

مشاور سرمایه گذاری کیست؟

در حقیقت مشاورین سرمایه گذاری افرادی هستند که با مجوز رسمی از سازمان بورس اوراق بهادار در زمینه خرید و فروش سهام و سایر اوراق بهادار، به افراد حقیقی و حقوقی مشورت میدهند.

اگر شما هم قصد ورود به بازار بورس را دارید، اما فرصت کافی یا تخصص لازم برای تحلیل بازار و شرکت‌ها را ندارید، برای سرمایه گذاری موفق در بورس می‌توانید از خدمات مشاوره بورسی بهره‌مند شوید.

آیا این مشاورین قابل اعتماد هستند یا خیر؟

در پاسخ به این سوال باید بگوییم که این مشاورین تحت نظارت سازمان بورس اوراق بهادار فعالیت می‌کنند، بنابراین می‌توان با اطمینان از اعتبار و درستی اطلاعات و مشاوره ایشان به مشاوره آن‌ها‌ اعتماد کرد.

وظایف مشاور سرمایه‌گذاری در بورس چیست؟

مشاور سرمایه‌گذاری در بورس ، خدمات خود را بر اساس دو رویکرد اصلی تحلیل در بازار بورس شامل تحلیل تکنیکال و تحلیل بنیادی به سرمایه‌گذاران ارائه می‌کنند. در بخش تحلیل بنیادی ارزش دارایی‌های شرکت با در نظر گرفتن عناصر تاثیرگذار بر آنها شامل مدیریت شرکت‌ها، تغییرات شرایط اقتصادی و غیره محاسبه و ارزیابی می‌شود. در بخش تحلیل تکنیکال با استفاده از ابزار نمودارها و داده‌هایی نظیر قیمت سهام و تغییرات آن، حجم معاملات وغیره قیمت آینده سهم پیش بینی می‌شود.

یکی دیگر از امکاناتی که مشاوران سرمایه گذاری ارائه میدهند، تحلیل روانی رفتار بازار است. تحلیلگران بر اساس دانش، تجربه و تخصص خود میتوانند عملکرد بازار را به طور تقریبی تشخیص دهند.

مشاوران سرمایه‌گذاری چه کارهایی انجام می‌دهند؟ | https://farasarmayeh.ir/

استفاده از مشاور سرمایه گذاری چه مزیت هایی دارد؟

از آنجایی که همه افراد شرایط و زمان کافی برای یادگیری بازار بورس را ندارند و یا از تجربه کافی برای مدیریت سبد سهامشان برخوردار نیستند، شرکت‌هایی از سمت سازمان بورس وجود دارند که میتوان با مراجعه به آن ها و دریافت مشاوره، سرمایه گذاری مطمئن و پرسودی را تجربه کرد.

نکته پایانی

با توجه به مطالبی که گفته شد اگر شما هم جزو آن دسته از افرادی هستید که میخواهید خدمات مشاوره را دریافت کنید و یا از مشاوران آزاد کمک بخواهید باید نکته مهمی را برای انجام این کار در نظر بگیرید. باید قبل از شروع خدمات مشاوره قراردادی را تنظیم کنید و در آن وظایف و انتظارات دو طرف را به صورت شفّاف قید کنید تا هیچ مشکلی به وجود نیاید.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.