پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

چگونه با مبلغ کم سرمايه‌گذاری کنيم؟

چگونه با مبلغ کم سرمايه‌گذاری کنيم؟

براي دستيابي به آينده بهتر و يک سرمايه‌گذاري خوب و پرسود معمولا افراد تصور ميکنند بايد با يک سرمايه اوليه خيلي بزرگ شروع کنند و شروع با يک مبلغ کم بي فايده است. در صورتي که حتي با مبلغ زیر پنج میلیون هم ميتوان يک سرمايه‌گذاري مفيد و پرسود را شروع کرد. در این آموزش از فراسرمایه با ما همراه باشید تا با نکات مهم سرمایه‌گذاری آشنا شویم و بدانیم چگونه با مبلغ کم سرمايه‌گذاري کنيم و سود کنیم.

نکات مهم در هر سرمایه‌گذاری

از آنجایی که همه ما به دنبال این هستیم تا بدانیم چگونه با مبلغ کم سرمايه‌گذاري کنيم تا برایمان سود داشته باشد، باید بدانیم براي هر نوع سرمايه‌گذاري و با هر مقدار سرمايه اوليه اي بايد دو نکته را مد نظر قرار دهيم که در ادامه بیان می‌کنیم.

۱.بهترین استفاده از پول و سرمایه

اين نکته بيان گر آن است که پول شما در هر زماني بهتر است کجا صرف شود. يک سرمايه‌گذار موفق و حرفه اي بايد بتواند سرمايه خود را از افت ارزش سرمايه گذاري حفظ کند. قيمت ها هميشه در حال نوسان هستند و هيچگاه ثابت باقي نميمانند. نبايد طمع و تصميمات ناآگاهانه باعث شود در اوج قيمت ها به بازاري ورود پيدا کنيد.

۲. توجه به نقد شوندگی سرمایه

يکي از مهم ترين فاکتور ها براي انجام يک سرمايه‌گذاري پرسود، نقدشوندگي است. اين بدان معناست که دارايي خريداري شده با چه سرعتي قابل نقد شدن است. ممکن است شما در يک بازه زماني به پول خود نياز داشته باشيد و بخواهيد آن را به پول نقد تبديل کنيد. بيشترين ميزان نقدشوندگي مربوط به سپرده بانکي است، بعد از آن ارز و سکه و طلا که ميتوان به سرعت آن را فروخت و پول نقد به دست آورد. سهام و اوراق بهادار را هم هرزماني که اراده کنيد ميتوانيد بفروشيد. پول آن بعد از دو روزبه حساب شما واريز خواهد شد.

نکات مهم در هر سرمایه‌گذاری | https://farasarmayeh.ir/

اهداف سرمایه‌گذاری

يکي ديگر از فاکتور هاي مهم سرمايه‌گذاري، هدف از انجام آن است. هدف سرمايه‌گذاري هم کاملا بستگي به خودتان دارد. شايد شما فردي هستيد که ريسک براي شما اهميتي ندارد وفقط ميخواهيد هر چه زودترشاهد رشد سرمايه خود باشيد. يا شايد هدفتان از سرمايه گذاري تنها حفظ سرمايه خود به امن ترين شيوه ممکن است.

آيا اصلا شما فردي ريسک پذير هستيد يا نه؟ اصطلاحاً دل انجام ريسک را داريد يا نه؟ به دنبال سرمايه گذاري کوتاه مدت هستيد يا بلند مدت؟ چه مقدار سرمايه اوليه در دست داريد؟ پاسخ به اين سوال ها ميتواند به شما کمک کند تا از بين انواع فرصت‌های سرمایه‌گذاری بهترين فرصتي که براي شما مناسب است را تشخيص دهيد.

با مبلغ زیر پنج میلیون کجا سرمایه گذاری کنیم؟

اگر مبلغی در حدود پنج میلیون تومان یا کمتر موجودی دارید و میخواهید آن را به گردش بيندازيد، ابتدا بايد بدانيد چه فرصت هاي سرمايه‌گذاري مناسب شرايط شماست.

اولين راهي که براي سرمايه‌گذاري با مبلغ، سرمايه گذاري در بانک است. اين روش از نظر کسي که شخصيت ريسک گريزي دارد، بسیار روش مناسب و امنی است. این نگرش تا حدودی درست است ولی سرمایه گذاری در بانک سود زیادی به همراه ندارد و از طرف دیگر با کاهش ارزش پول و تورم، سود بسیار کمی نصیب افراد می‌شود.

سود بانکی آنقدر پایین است که به درصد تورم نیز نمی‌رسد. به همین دلیل اصلا سرمايه‌گذاري در بانک را نمیتوان فرصت خوبی برای سرمايه‌گذاري به حساب آورد.

دومین راهکاری که برای شما وجود دارد، سرمایه گذاری در بازار سکه و طلاست.

طلا فلزی گرانبهاست که با توجه به نوسانات قیمت ها رشد بسیار بالایی دارد، اما سرمایه‌گذاری در آن با مبلغ کم ممکن است سود چندانی را به همراه نداشته باشد و یا لازم باشد تا شما مدت زمان بسیار زیادی را انتظار بکشید تا سوددهی آن شروع شود.

اگر میخواهید سرمايه‌گذاري تان را با مبلغ کمی شروع کنید، در این مقاله از فراسرمایه سرمایه گذاری در بورس اوراق بهادار را به شما پیشنهاد میکنیم. اگر شما در این بازار سرمايه‌گذاري کنید، علاوه بر اینکه اصل سرمایه تان حفظ میشود، سودی مبنی بر سود نقدی روزانه با توجه به سهمی که خریداری کرده اید و سود نقدی سالیانه که هرساله شرکت ها به سهامداران پرداخت میکنند، هم به شما تعلق خواهد گرفت.

مزیت های سرمایه‌گذاری در بورس اوراق بهادار با پول کم و سود بالا

 1. سرمايه‌گذاري در آن با هر مبلغی امکان پذیر است.
 2. نحوه معامله در بورس اوراق بهادار بسیار راحت است. نیازی به شرایط سخت و یا امکانات عجیب و پیشرفته نیست و در هر کجای دنیا میتوان با داشتن اینترنت معامله را انجام داد.
 3. با فعالیت در بازار بورس اوراق بهادار حتی با سرمایه کم میتوان به اقتصاد کشور، ایجاد شغل و تامین مالی شرکت‌ها کمک کرد. در حالی که خرید سکه و ارز نقدینگی در جامعه را افزایش می دهد و باعث ایجاد تورم در جامعه میشود. همچنین نسبت به بورس از بازدهی پایین تری برخوردارند.
 4. اگر شما در بازار بورس اوراق بهادار سرمایه گذاری کنید، تورم تاثیر بسزایی روی پول شما نخواهد گذاشت و زمانی که تورم ایجاد میشود سرمایه شما هم در بورس افزایش می یابد.
 5. با شروع سرمايه‌گذاري در بورس، شما باید مفاهیم زیادی در زمینه اصول سرمایه‌گذاری ساختار شرکت‌ها، تحلیل‌ها و … را بیاموزید. این اطلاعات و دانشی که بدست می‌آورید در سایر فعالیت‌های اقتصادی شما هم تاثیر گذار خواهد بود. از این طریق شما به فرد بهتر و باهوش‌تری تبدیل می‌شوید که مهارت بیشتری از سایرین در زمینه پول و سرمایه دارد.
 6. نقدشوندگی بازار بورس بسیار بالاست. هر زمان که به پولتان احتیاج پیدا کنید، میتوانید سهام خودتان را بفروشید و ۳ روز بعد آنرا در حساب بانکی‌تان دریافت کنید.

 

 1. چگونه با مبلغ کم سرمايه‌گذاری کنيم؟
 2. سرمایه‌گذاری در بانک بهتر است یا بورس؟
 3.  سرمایه‌گذاری در بازار سکه

 

  نظر شما