پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

خلاصه عملکرد بازارها در آخرین هفته دی ماه

1399/10/26

در پنجمین روز این هفته، رئیس جمهور اعلام کرد در صورتی که منابع در اختیار بانک مرکزی قرار گیرد، دلار از ۲۵ هزار تومان به ۱۵ هزار تومان نزول خواهد کرد. این خبر بلافاصله واکنش خود را در بازار بورس گذاشت.

بازار سرمایه:

بورس که مدت هاست در نوسان قرار گرفته و از اواسط هفته نیز مدار نزولی را با شدت نسبتا بیشتری طی کرد، در آخرین روز کاری خود و با اعلام این خبر توسط رئیس جمهور، هیجان فروش عجیبی را از سوی معامله گران به خود دید تا جایی که شاخص کل در سطح خطرناک یک میلیون و ۲۲۹ هزار واحد قرار گرفت. اما با این حال شرایط بورس نسبت به بازارهای دیگر بهتر تمام شد.

بیشتر بخوانید : چشم انداز تاریک معاملات در بورس امروز

بازار ارز:

دلار صرافی ملی نیز که این هفته در کانال ۲۵ هزار تومان در نوسان بود، به یکباره و با اعلام خبر رئیس جمهور، روند نزولی خود را آغاز کرد تا جایی که به کمترین رقم از هفته دوم شهریور ماه سقوط کرد و در کانال ۲۳ هزار تومان آرام گرفت.

بیشتر بخوانید : پاسخ به یک معما در بازار دلار

بازار طلا و سکه:

اما واکنش ها در دو بازار طلا و سکه به این خبر شدیدتر بود. سکه در هفته اخیر برای مقاطعی توانست به کانال ۱۲ میلیون نیز صعود کند، اما با کاهشی شدن قیمت ها در بازار ارز، این فلز زرد نیز حمایت های عمده ای را در کانال ۱۲ میلیون و ۱۱ میلیون از دست داد و به کانال ۱۰ میلیون تومان سقوط کرد. طلا نیز با رسیدن به محدوده یک میلیون و ۴۰ هزار تومان، کمترین بازدهی هفتگی را ثبت کرد.

بازار ارزهای دیجیتال:

اما پادشاه ارزهای دیجیتال که تا هفته گذشته با عبور از مقاومت های متعدد به کانال ۴۰ هزار دلار صعود کرده بود، اواسط این هفته به یکباره و در عرض ۲۴ ساعت حدود ۲۰ درصد سقوط را تجربه کرد و در مرز کانال ۳۰ هزار دلار قرار گرفت. اما در آخرین روز هفته و در واکنش به استیضاح ترامپ، در مسیر صعود قرار گرفت و توانست بخشی از افت گذشته خود را جبران کند.

بیشتر بخوانید : تحلیل قیمت اتریوم؛ آماده اوج تاریخی باشیم؟

کارشناسان احتمال دادند که عبور بیت کوین از ۳۵ هزار دلار، می تواند خبری خوش برای صعود مجدد این رمز ارز به کانال ۴۰ هزار دلار باشد. بیت کوین تا این لحظه در کانال ۳۷ هزار دلار قرار دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *