پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

وعده افزایش یارانه از سوی کاندیداها، به نفع مردم و جامعه است؟

1400/03/13

به گفته یک کارشناس اقتصادی، این وعده‌ها فقط برای کسب آراء بیشتر مردم است و شعار انتخاباتی بیش نیست. همه می‌دانیم که دولت‌های پیشین به دولت‌های بعد بدهکارترند و برای ادامه ندادن این روند لازم است تا یکبار برای همیشه با نگاه کارشناسانه مشکلات را بررسی کرده و راه‌چاره برای آن بیندیشیم.

محسن محمدی کارشناس بازار سرمایه در گفتگو با فراسرمایه پیرامون وعده افزایش یارانه از سوی کاندیداها اظهار داشت: بدون تردید این وعده‌ها جامعه را فقیرتر و نرخ تورم را افزایش می‌دهد. چراکه هر نوع تزریق نقدینگی نرخ تورم را افزایش می‌دهد.

وی افزود: ما برای ایجاد یک جامعه توسعه‌یافته باید زیرساخت‌ها را فراهم کنیم تا جامعه بتواند زاد و ولد ثروت داشته باشد. به طوریکه از منابعی که هم اکنون در اختیار ماست برای آیندگان زیرساخت‌های پیشرفت و توسعه کسب‌وکارها را فراهم آوریم.

بیشتر بخوانید : چه خبر از تزریق منابع جدید به بورس؟

این کارشناس تصریح کرد: به محض اینکه نقدینگی به جامعه تزریق شود، سفره‌های مردم کوچک‌تر می‌شود همان‌طور که هم‌اکنون شاهد این قضیه هستیم.

وی در پایان بیان داشت: این وعده‌ها فقط برای کسب آراء بیشتر مردم است و شعار انتخاباتی بیش نیست. همه می‌دانیم که دولت‌های پیشین به دولت‌های بعد بدهکارترند و برای ادامه ندادن این روند لازم است تا یکبار برای همیشه با نگاه کارشناسانه مشکلات را بررسی کرده و راه‌چاره برای آن بیندیشیم.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *