پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023

روحانی: مردم باید همه چیز را به بورس بسپارند

1399/05/16
روحانی: مردم باید همه چیز را به بورس بسپارند

رئیس جمهور گفت: با توجه به میزان کم حقوق کارمندان در دوران بازنشستگی و جبران این مشکل، صندوق های ذخیره فرهنگیان در بورس فعال‌تر شوند.


به گزارش فراسرمایه، حسن روحانی رئیس جمهور در آیین افتتاح  سه طرح بزرگ پتروشیمی در استان‌های بوشهر و لرستان گفت: امروز شاهد افتتاح ۳ طرح در زمینه خودکفایی کشور و درآمد ارز صادرات غیر نفتی بودیم.

او افزود: در تولید کاتالیست به خودکفایی رسیده ایم و این برای ما جای بسیار خوشحالی دارد که شرکت‌های دانش بنیان ما امروز در همه زمینه‌ها فعال هستند.

حسن روحانی با بیان اینکه یکی از راه‌های این خودکفایی، تولید نیازهای داخلی است،  ادامه داد: می‌خواهیم از صادرات نفت و گاز فاصله بگیریم و آن را تبدیل به فرآورده‌های با ارزش کنیم که در حال حاضر شاهد تحول بسیار بزرگی در این زمینه هستیم.

رئیس جمهور  با بیان این که ما همواره تاکید کرده ایم می‌خواهیم از صادرات نفت خام فاصله بگیریم و آن را به فرآورده‌های باارزش تبدیل کنیم گفت: یکی از آن‌ها بحث پتروشیمی است که خوشبختانه در زمینه پتروشیمی شاهد یک تحول بسیار بزرگ هستیم؛ در سال ۷۶ کل تولید پتروشیمی ما حدود یک میلیارد دلار و در آغاز دولت تدبیر و امید یعنی سال ۹۲ حدود یازده میلیارد دلار بوده است؛ به همین صورت در حال پیشرفت هستیم و شاهد یک جهش بزرگ تا پایان امسال خواهیم بود که تولید کشور ما را در حوزه پتروشیمی به دو برابر می‌رساند.

بیشتر بخوانید : روز 6 میلیونی بورس تهران

او افزود: از ۱۷ طرح ملی پتروشیمی که قرار است تا پایان سال افتتاح شود، ۱۳ طرح باقی مانده که در حال آماده سازی برای ادامه بهره برداری از این طرح ها هستیم و این تولیدات به معنای یک تحول بزرگ با سرمایه فرهنگیان است.

حسن روحانی با بیان این که ریل و سرمایه گذاری لازم برای جهش سوم در حوزه پتروشیمی در حال انجام است، تاکید کرد: این طرح‌ها در سال ۱۴۰۴ به نتیجه می‌رسد، در واقع ما از یک میلیارد به ۱۱ میلیارد و همچنین به ۲۵ میلیارد و نهایتا در جهش بعدی به ۳۷ میلیارد دلار خواهیم رسید.

او با بیان اینکه امروز دیدیم که یک بخش پتروشیمی ما با سرمایه گذاری فرهنگیان عزیز افتتاح شد که این برای ما بسیار خوشحال کننده است، گفت: به هر حال آنهایی که کارمند هستند و حقوق ثابت دارند، وقتی بازنشسته می شوند، این حقوق ثابت و کمتر می شود و باید چیزی در کنار آن باشد که در دوران بازنشستگی آن را جبران کنند و آن هم صندوق هایی است که امروز فعال است و ان شاءالله می توان با شرایطی که بورس ما فراهم می کند، این صندوق ها می توانند فعال تر شوند.

بیشتر بخوانید : صعود بزرگ قیمت طلا نوید سقوط بزرگ‌تری را می‌دهد

او گفت: رسانه‌های داخلی و خبرنگاران ما رسالت سنگینی را عهده دار هستند و باید امید و اعتماد و نشاط را در جامعه ایجاد کنند.

رئیس جمهور گفت: روز‌های بسیار سختی را می‌گذرانیم و اعتراف می‌کنم فشار دشمنان بر ما بسیار سنگین است و در کنار کرونا، تحریم و تحریف و تهدید را داریم و در کنار همه این موارد دشمنانی داریم که در رسانه‌های بیگانه و خارجی به دنبال دلسرد کردن مردم هستند.

رئیس جمهور افزود: خبرنگاران در شرایط فعلی می‌توانند نقش بسزایی داشته باشند و ضمن تبریک روز خبرنگار به وزیر ارتباطات هم دستور می‌دهم که مانند سال گذشته هدیه‌ای برای خبرنگاران در نظر گرفته شود و اینترنت رایگان در اختیار خبرنگاران قرار گیرد انشاء الله این روز بر تمام خبرنگاران و عید سعید غدیر خم بر تمام شیعیان و مسلمانان مبارک باشد.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی