پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز

1399/05/19
بیشترین ارزش معاملات سهام در بازار امروز

امروز معامله‌گرها هزار و ۷۰ میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان خرید و فروش کردند، بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه فرآورده‌های نفتی تعلق داشت و ۲.۳ درصد از کل سهام بانک سامان معامله شد.


به گزارش فراسرمایه؛ روز جاری در مجموع حدود ۲۲ هزار و ۶۴۰ میلیارد تومان سهام خرید و فروش شد که پنج نماد «شپنا»، «شتران»، «وبانک»، «شبندر» و «وبصادر» به ترتیب در رتبه اول تا پنجم لیست بیشترین ارزش معاملات سهام قرار گرفتند.

در اولین روز معاملاتی معادل هزار و ۷۰ میلیارد تومان سهام پالایش نفت اصفهان دست به دست شد، پالایش نفت تهران درحالی دوم شد که به مانند پالایشگاه اصفهان فرصت اصلاح نیافت، در سقف مجاز قیمت معامله شد و به پنج هزار تومان رسید؛ سهام سرمایه‌گذاری گروه توسعه ملی نیز که پنج روز متوالی در میان پنج سهم برتر قرار دارد به جایگاه سوم رسید.

رتبه‌بندی-سهام-در-معاملات-بورس-و-فرابورس-5.19

بیشترین معاملات بورس و فرابورس به گروه “فرآورده‌های نفتی” تعلق داشت به طوری که سه هزار و ۵۰ میلیارد تومان فقط در این بخش جابجا شد، گروه “بانک‌ها و مؤسسات اعتباری” با معاملات دو هزار و ۴۰۰ میلیارد تومانی دوم شد و “محصولات شیمیایی” در جایگاه سوم قرار گرفت.

امروز ۲.۳ درصد از کل سهام بانک سامان معامله شد، ۱۰ نماد برتر سهم ۲۵ درصدی از کل داد و ستدها داشتند، ارزش معاملات در ۵۳ سهم به بیش از ۱۰۰ میلیارد تومان رسید و نصف ارزش کل معاملات نیز به ۳۶ نماد نخست اختصاص داشت.

ارزش معاملات سهام 5.19

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی