پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023

شاخص کل بورس امروز ۱۹ مرداد | پرواز ۴۴ هزار واحدی شاخص

1399/05/19
شاخص کل بورس امروز ۱۹ مرداد | پرواز ۴۴ هزار واحدی شاخص

بعد از تعطیلی ۳ روزه بازار سرمایه و در سایه خبر گشایش اقتصادی رئیس جمهور امروز هیجان خرید در بازار سرمایه حرف اول را می‌زد و باعث شد شاخص کل ۲.۱۷ درصد رشد کند.


به گزارش فراسرمایه، امروز در پایان زمان پنجره اصلی معاملات، شاخص کل با ۴۴۲۲۳ پله صعود معادل ۲.۱۷ درصد رشد را تجربه کرد و فاصله خود را از مقاومت ۲ میلیون واحدی بیشتر کرد و به سطح ۲ میلیون ۷۸ هزار واحدی رسید. شاخص کل هم وزن نیز با ۱۵۰۵ پله صعود معادل ۰.۲۸ درصد رشد را تجربه کرد و به سطح ۵۳۳ هزار واحدی رسید.

در سایه ریزش نماد‌های شاخص ساز طی هفته گذشته امروز اقبال معامله گران به نماد‌های بزرگ شاخص ساز بیشتر بود و همین باعث شد که شاخص کل رشد بیشتری را نسبت به شاخ هم وزن تجربه کند. همچنین انتشار خبر عرضه صندوق دارا دوم در ابتدای شهریور ماه باعث شد که ۴ نماد اصلی این صندوق یعنی «شپنا»، «شبندر»، «شتران» و «شبریز» صف خرید شوند و همین ۴ نماد در رشد شاخص تاثیر گذاشتند.

در مجموع طی معاملات امروز در دو بازار بورس و فرابوس ۲۸۰ نماد در قیمت‌های مثبت و ۳۳۷ نماد در قیمت‌های منفی معامله شدند. در جریان معاملات امروز بورس تا پایان ساعت ۱۴ در بازار نقدی بورس تهران ۹ میلیارد و ۴۳ میلیون برگ سهم به ارزش ۱۷ هزار و ۶۱ میلیارد تومان داد و ستد شد. همچنین در بازار نقدی فرابورس نیز ۲ میلیارد و ۸۱۵ میلیون برگه سهم به ارزش ۷ هزار و ۲۳۵ میلیارد تومان معامله شد.

در این گزارش نماد‌های موثر بر شاخص کل و نماد‌هایی که بیشترین رشد را امروز تجربه کردند را برایتان لیست کرده‌ایم که در ادامه می‌بینید.

نماد‌هایی که امروز بیشترین رشد را تجربه کردند:

نمادهای موثر بر شاخص کل بورس:

منبع: شهرآرانیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی