پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

طلا تغییر جهت داد/ سکه به کانال ۱۰میلیون بازگشت

1399/05/21
طلا تغییر جهت داد/ سکه به کانال ۱۰میلیون بازگشت

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از تغییر جهت بازار طلا از مدار نزولی به صعودی خبر داد و گفت: بر این اساس، قیمت طلا نسبت به روز گذشته حدود ۴۹هزار تومان و سکه بیش از ۴۰۰هزار تومان گران شده و اگرچه ابتدای روز به ۱۱میلیون رسیده بود اما اکنون دوباره به کانال ۱۰ میلیون تومان بازگشته است.


به گزارش فراسرمایه؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌وگو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت امروز بازار طلا اظهار کرد: با وجود افت بهای اونس جهانی، نرخ ارز بعد از دو روز کاهش، مجددا از دیروز افزایش یافته و همین موضوع باعث تغییر جهت بازار طلا هم شده است.

او ادامه داد: البته در برخی از ساعات معاملات امروز، قیمت سکه از مرز ۱۱میلیون تومان عبور کرد اما اکنون در میانه روز عقب‌گرد زد و به ۱۰میلیون و‌ ۷۰۰هزار تومان رسید که البته نسبت به روز گذشته حدود ۴۰۰ هزار تومان گران شده است.

به گفته محمدولی، این حد از نوسان قیمت برای صنف طلا نتیجه منفی به همراه داشت و رکود بازار را تشدید خواهد کرد.

قیمت طلا و سکه ۲۱ مرداد

رییس اتحادیه طلا درباره قیمت‌های امروز توضیح داد: امروز در بازار آزاد تهران قیمت طلای ۱۸ عیار به گرمی یک میلیون و ۴۸ هزار تومان، سکه طرح جدید ۱۰ میلیون و ۶۸۵ و سکه طرح قدیم به ۱۰میلیون و ۵۰۰ هزار تومان رسید.

محمدولی اضافه کرد: همچنین نیم سکه امروز با قیمت پنج میلیون و ۴۵۰، ربع سکه سه میلیون و ۱۰۰ و سکه یک گرمی با قیمت یک میلیون و ۷۵۰ هزار تومان معامله می‌شود.

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی