پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023
  • فراسرمایه
  • بورس
  • دستورالعمل‌های مجوز کارگزاری‌ها به زودی بازنگری می‌شود

دستورالعمل‌های مجوز کارگزاری‌ها به زودی بازنگری می‌شود

1399/05/21
دستورالعمل‌های مجوز کارگزاری‌ها به زودی بازنگری می‌شود

سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی در توضیح جلسه این کمیسیون، گفت: یکی از مطالبات اعضای کمیسیون، افزایش تعداد شرکت‌های کارگزاری بورس بود در این زمینه دستورالعمل‌های مجوز کارگزاری‌ها به زودی بازنگری می‌شود و انتظار می‌رود که در این مسیر گام‌هایی برداشته شود.


به گزارش فراسرمایه، ابوالفضل عمویی، سخنگوی کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی درباره جلسه روز سه شنبه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس، گفت:  این جلسه با دو موضوع گزارش کمیته مرز و روند فعالیت‌های بازار سرمایه برگزار شد.

عمویی درباره موضوع دیگر جلسه کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی گفت: بخش دوم جلسه امروز به مباحث اقتصادی اختصاص داشت؛ کمیسیون پیش از این میزبان سرپرست وزارت صنعت معدن و تجارت و  بعد از آن میزبان رئیس سازمان غذا و دارو بود، امروز هم آقای قالیباف اصل به عنوان رئیس سازمان بورس در جمع اعضای کمیسیون حضور یافت و گزارشی را درباره روند فعالیت‌ها و تحولات اخیر در بازار بورس ارائه کرد.

وی افزود:  اتفاقی که افتاده اینکه بازار سرمایه کشور با با سرعت خوبی رو به رشد است و در این چارچوب سرمایه‌های مردم بیش از قبل وارد بازار شده و  اعضای و مردم به عنوان مشارکت کنندگان در بازار سرمایه افزایش داشته‌اند. در این قالب صحبت شد که باید در جهت آگاهی بخشی مشارکت‌کنندگان جدید در بازار سرمایه اقدام شود و مباحث آموزشی از طریق سازمان بورس و رسانه‌های کشور دنبال شود.

عمویی تصریح کرد: در این جلسه به مردم توصیه شد که از طریق شرکت‌های واسط سرمایه گذاری خود را آغاز کنند که امنیت سرمایه‌های آنها بیشتر حفظ شود. در این چارچوب اعضای کمیسیون دیدگاه‌های خود را درباره توسعه فعالیت‌های بازار سرمایه را ارائه کردند؛ از جهتی استقبال کردند که بازار سرمایه فرصت خوبی برای جذب نقدینگی های موجود در کشور است.

وی ادامه داد:  اعضای کمیسیون امنیت ملی و سیاست خارجی مجلس شورای اسلامی به طور کلی دیدگاه های خود را درباره رشد بازار سرمایه ارائه کردند و مقرر شد که در این چهارچوب رصد خود را ادامه دهند.​

منبع: ایرنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی