پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - Oct 5 ,2023

استفاده از ارزهای دیجیتالی در کدام کشورها رایج‌تر است؟

1399/05/22
استفاده از ارزهای دیجیتالی در کدام کشورها رایج‌تر است؟

امروزه به دلیل کاهش استفاده از پول‌های فیزیکی و روی آوردن مردم سراسر جهان به پرداخت‌های غیر نقدی، استفاده از ارزهای دیجیتالی نیز رواج بیشتری یافته که در حال حاضر بالاترین میزان مالکیت و استفاده از این رمزنگارها در کشورهای آفریقایی و آسیایی به چشم می‌خورد.


به گزارش فراسرمایه، وابستگی به حواله وجوه و عمومیت یافتن پرداخت‌های تلفنی، سبب افزایش قابل توجه استفاده از رمزارزها در بزرگ‌ترین اقتصاد آفریقا شده است. از 65 کشور مورد بررسی در آمار نظرسنجی مصرف‌کنندگان جهانی، مردم نیجریه بیشتر اعلام کردند که از ارزهای دیجیتالی استفاده کرده یا آنها را در اختیار داشته‌اند.

تقریبا یک‌سوم نیجریه‌ای‌ها گفتند که این مسئله برای آنها کاربردی بوده است. به گزارش Bitcoin.com، هزینه بالای ارسال پول به روش مرسوم در سراسر مرزها، سبب استقبال کارگران خارج از کشور و خانواده‌های آنها از مبادلات رمزارزهای محلی شده است.

مردم نیجریه همچنین اغلب از تلفن‌های همراه خود برای انتقال پول به یکدیگر و پرداخت در فروشگاه‌ها استفاده می‌کنند. این کشور اخیرا برنامه‌های رمزنگار را به گزینه‌های پرداخت تلفنی خود افزوده و روش دیگری را برای استفاده مردم از پول‌های دیجیتالی در زندگی روزمره خود ایجاد کرده است.

همچنین، نرخ بالای مالکیت و استفاده از ارزهای دیجتالی در ویتنام، آفریقای جنوبی، ترکیه و پرو به ثبت رسید. بر اساس این گزارش، یکی از مناطق جهان که بسیاری از کاربران رمزنگارها در آن واقع شده بودند، آمریکای لاتین بود. در برزیل، کلمبیا، آرژانتین، مکزیک و شیلی، میزان پذیرش پول‌های دیجیتالی دو رقمی شد.

قابل ذکر است اسپانیا به همراه ایرلند (10درصد) و یونان (11درصد) جزو کشورهایی بودند که بالاترین میزان پذیرش را در میان کشورهای اروپایی داشتند.

کشورهای آسیایی و آفریقایی نسبت به کشورهای اروپایی و انگلیسی زبان که پذیرش ارزهای دیجیتالی در آنها هنوز بسیار پایین است، امتیاز بالاتری را کسب کردند.

از طرفی، در این نظرسنجی ژاپن کشوری بود که مردم آن کمترین میزان استفاده از ارزهای دیجیتالی را داشته‌اند. تنها چهار درصد اعلام کردند که استفاده از این ارزها را تجربه کرده‌اند. سوئد و دانمارک نیز وضعیت مشابهی داشتند.

در نمودار ارائه شده، سهم استفاده مردم کشورهای مختلف از ارزهای دیجیتالی در سال 2020 را مشاهده می‌کنید؛

استفاده از ارز دیجیتالی

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی