پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

پنجشنبه, ۱۳ مهر ۱۴۰۲ - Oct 5 ,2023

قیمت خودرو در شهریور ارزان می‌شود؟

1399/05/25
قیمت خودرو در شهریور ارزان می‌شود؟

قیمت سرسام آور برخی از خودروهای داخلی در حالی خبرساز شده که فعالان بازار خودرو می‌گویند در حال حاضر قیمت خودرو را قیمت دلار مشخص می‌کند.


به گزارش فراسرمایه، فعالان بازار خودرو کاهش شدید عرضه برخی از انواع خودرو را علت رشد افسارگسیخته قیمت آنها می‌دانند و می‌گویند خودروهای خارجی در بازار کمیاب هستند و عرضه برخی خودروهای داخلی مانند ساندرو و ال ۹۰ هم به شدت کاهش داشته است.

یک فعال بازار خودرو در پاسخ به این پرسش که آیا قیمت خودروهای داخلی تا پایان شهریور ارزان می‌شود یا نه، گفت: فعلا قیمت خودرو را قیمت دلار مشخص می‌کند. چنانچه قیمت دلار افزایش یابد قیمت خودروهای داخلی و خارجی هم گران می‌شود این در حالی است که بالعکس این موضوع هم وجود دارد چنانچه قیمت دلار ارزان شود قیمت خودرو هم ارزان خواهد شد. به عنوان مثال اگر قیمت دلار هزار تومان ارزان شود قیمت خودروهای داخلی بین دو تا سه میلیون ارزان می‌شود اما اگر قیمت دلار افزایش یابد قیمت خودروها هم بین دو تا سه میلیون تومان گران می‌شود.

فیروز نادری افزود: حدود ۱۵ روز می‌شود که قیمت خودروهای داخلی و خارجی ثابت مانده و تغییری نکرده است. یعنی در این مدت قیمت خودرو فعلا نه گران شده است و نه ارزان.

او در پاسخ به این پرسش که آیا واردات خودروهای خارجی آزاد خواهد شد؟ گفت: عرضه خودرو خارجی فعلا کم است و به همین دلیل قیمت خودروهای خارجی بالاست. خودروسازان فعلا خودروهایی همچون ساندرو، استپ وی و ال ۹۰ را به مردم تحویل نمی‌دهند و عرضه این خودروها به شدت کاهش یافته است. قرار بود واردات خودرو آزاد شود اما با وعده و وعیدها نمی‌توان بازار خودرو را مدیریت کرد.

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی