پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023

بورس هفته را چگونه آغاز می‌کند؟

1399/05/25
بورس هفته را چگونه آغاز می‌کند؟

در مرحله پیش‌گشایش بورس روز شنبه ۲۵ مردادماه، اگرچه صف‌های فروش سنگین در اکثر نمادهای شاخص‌ساز وجود دارد اما به نظر می‌رسد فشار عرضه رو به کاهش باشد.


به گزارش فراسرمایه، در مرحله پیش‌گشایش بازار سهام روز شنبه، صف‌های فروش در بسیاری از نمادهای شاخص‌ساز تشکیل شده که به نظر می‌رسد در ادامه جو منفی به وجود آمده در آخرین روز معاملاتی هفته گذشته باشد. با این وجود فشار عرضه در مقایسه با روز چهارشنبه کمتر است و احتمال ریزش صف‌های فروش نیز وجود دارد. از سوی دیگر برخی از نمادهای گروه بانکی و سرمایه‌گذاری نیز با تقاضای شدید برای خرید مواجه هستند.

در فرایند پیش‌گشایش نمادهای خودرو، خگستر و وتجارت بیشترین صف فروش را دارند و وپارس، ولپارس و ونیکی با تقاضای شدیدی برای خرید مواجه شده‌اند.

پیش از شروع معاملات امروز، نمادهای شستا، وگردش، خپویش و شرنگی به دلیل افشای اطلاعات گروه الف متوقف هستند و امروز معامله نمی‌شوند و نمادهایی نظیر خساپا، و عرضه‌اولیه‌های اخیر نیز بعد از ساعت معاملات عادی بورس دادوستد خواهند شد.

معاملات امروز بازار سهام در حالی پیگیری می‌شود که هفته گذشته شاخص کل افتی ۲٫۹ درصدی را به ثبت رسانده بود ولی پیش‌بینی‌های تحلیلگران حاکی ار پایان روند نزولی بورس در این هفته است.

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی