پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023
  • فراسرمایه
  • طلا
  • طلا به کانال ۹۰۰ هزار تومان بازگشت/ ارزانی ۳۵۰ هزار تومانی سکه

طلا به کانال ۹۰۰ هزار تومان بازگشت/ ارزانی ۳۵۰ هزار تومانی سکه

1399/05/26
طلا به کانال ۹۰۰ هزار تومان بازگشت/ ارزانی ۳۵۰ هزار تومانی سکه

رئیس اتحادیه طلا و جواهر تهران از روند نزولی قیمت‌ها در بازار طلا خبر داد و گفت: بر این اساس تا این ساعت از معاملات امروز، قیمت سکه نسبت به روز گذشته ۳۵۰ هزار تومان ارزان شده و طلا هم با ۲۵ هزار تومان کاهش از کانال یک میلیون تومان فاصله گرفته است.


به گزارش فراسرمایه؛ ابراهیم محمدولی در گفت‌و‌گو با خبرنگار اقتصادآنلاین درباره وضعیت بازار طلا توضیح داد: امروز به دلیل کاهش نرخ ارز و تعطیلی بازار‌های جهانی، قیمت طلا و سکه نیز نزولی شد به طوریکه هر گرم طلا نسبت به روز گذشته حدود ۲۵ و سکه طرح جدید ۳۰۰ هزار تومان ارزان شد.

او اضافه کرد: اگرچه‌ بهای طلا و سکه کاهش نسبی داشته و روند قیمت‌ها نزولی است، اما بازار همچنان درگیر نوسان قیمت است و این موضوع باعث شده معاملات به شدت کاهش یابد اما اگر نرخ ارز به همین روال کاهش یابد و به ثبات برسد، طلا و سکه نیز به قیمت واقعی خواهد رسید.

محمدولی تصریح کرد: درحال حاضر نزدیک شدن به ماه محرم هم بر آرامش بازار طلا تاثیر گذاشته چراکه هر ساله در این ایام حجم داد‌و‌ستد‌ها و تقاضا کاهش می‌یابد و قیمت طلا و سکه نیز ارزان می‌شود و امیدواریم بعد از ماه صفر هم شاهد آرامش بازار طلا باشیم.

قیمت طلا و سکه ۲۶مرداد

او با تشریح قیمت‌های امروز بیان کرد: در جریان معاملات امروز بازار آزاد تهران، قیمت سکه طرح جدید به ۱۰ میلیون و ٣٠٠ هزار تومان و سکه طرح قدیم به ۱۰ میلیون تومان رسید.

محمدولی ادامه داد: همچنین امروز نیم سکه با قیمت پنج میلیون و ۲۵۰ هزار تومان، ربع سکه دو میلیون و ۹۸۰ و سکه یک گرمی یک میلیون و ۶۸۰ هزار تومان معامله می‌شود و قیمت طلای ۱۸ عیار هم به گرمی ۹۹۹ هزار تومان کاهش یافت.

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی