پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۱ مهر ۱۴۰۲ - Sep 23 ,2023

خبر مهم معاون اقتصادی و مالی پالایشگاه اصفهان

1399/05/26
خبر مهم معاون اقتصادی و مالی پالایشگاه اصفهان

مهدی صرامی معاون مالی و اقتصادی پالایشگاه اصفهان: تجدید ارزیابی زمین‌ها در مرحله کارشناسی است، ابتدا مجمع افزایش سرمایه از محل سود انباشته انجام خواهد شد و سپس تجدید ارزیابی از محل زمین ها انجام می شود.


به گزارش فراسرمایه، مهدی صرامی معاون مالی و اقتصادی پالایشگاه اصفهان در گفت‌وگو با بورس۲۴ خبر از ابلاغ مصوبه ای جدید در رابطه با خرید نفت خام و فرآورده های نفتی داد. صرامی گفت: وزارت نفت بابت خرید نفت خام و ۶ فرآورده اصلی در رابطه با قیمت نفت خام آن، مصوبه ای را اخیرا ابلاغ کرده است.

وی گفت: در گذشته فرمول به این صورت بود که میانگین محموله های صادراتی منطقه ملاک بود. با مصوبه جدید، این فرمول، میانگین ماهیانه محموله صادراتی خود کشور را در نظر می گیرد که این موضوع می تواند آثار مثبتی روی عملکرد پالایشگاه ها داشته باشد.

او ادامه داد: میانگین محموله های صادراتی منطقه بالاتر از محموله های صادراتی کشور است، که این بخشنامه در راستای واقعی کردن درآمد و هزینه پالایشگاه ها است و به نوعی منطبق با واقعیات بازار انرژی ایران بوده، که از دید ما برای پالایشگاهی ها در سال ۹۹، آثار مثبتی دارد.

معاون مالی و اقتصادی پالایشگاه اصفهان گفت: در مورد افزایش سرمایه نیز، ارزیابی زمین های پالایشگاه ها را در دست پیگیری داریم و افزایش سرمایه دیگری از محل سود انباشته و سایر اندوخته ها به میزان، ۴۹ درصد به زودی مجوز سازمان را برای برگزاری مجمع می گیرد.

او ادامه داد: تجدید ارزیابی زمین ها در مرحله کارشناسی است، ابتدا مجمع افزایش سرمایه از محل سود انباشته انجام خواهد شد و سپس تجدید ارزیابی از محل زمین ها انجام می شود. گام نخست از محل زمین های شرکت است، سایر دارایی ها هم پس از بررسی ها تجدید ارزیابی می شود. مساحت زمین های پالایشگاه اصفهان ۸ میلیون متر مربع است که در حال انجام کارهای نهایی ارزیابی آنها هستیم.

منبع: بورس 24

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی