پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

شنبه, ۸ مهر ۱۴۰۲ - Sep 30 ,2023

سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام

1399/05/27
سنگین‌ترین صف‌های خرید و فروش امروز در بازار سهام

خالص سفارش فروش سهام تا سطح یک هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان کاهش یافت، بیشترین سفارشات فروش برای صنعت خودرو و ساخت قطعات به ثبت رسید و سهام بانک دی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان سفارش فروش داشت.


به گزارش فراسرمایه؛ در ساعت ۹:۵۰ جمع صف‌های خرید به حدود سه هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان رسید و ارزش کل صف‌های فروش پنج هزار و ۲۸۰ میلیارد تومان بوده است، بدین ترتیب خالص سفارشات فروشی که در سیستم معاملات ثبت شده به یک هزار و ۷۸۰ میلیارد تومان می‌رسد.

تا این ساعت بیشترین تقاضا در صفوف خرید «سیتا»، «ونیکی» و «وآیند» به چشم می‌خورد، بیشترین عرضه نیز در صفوف فروش «دی»، «ثشاهد» و «خودرو» در نوبت انتظار است به طوری که فقط برای سهام بانک دی حدود ۵۰۰ میلیارد تومان سفارش فروش وجود دارد.

ارزش ۱۰ صف خرید برتر بورس و فرابورس در مجموع دو هزار و ۳۰۰ میلیارد تومان (۶۶ درصد کل) و ۱۰ صف فروش برتر دو هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان (۴۸ درصد کل) می‌شود، همچنین حجم صف‌های خرید در ۳۵ نماد و حجم صف‌های فروش در ۸۱ نماد بیش از ۱۰ میلیارد تومان بوده است؛ گفتنی است حجم صف بهساز کاشانه تهران (ثبهساز) به ۲.۴ درصد کل تعداد سهام آن می‌رسد.

“سیمان” محبوب‌ترین صنعت امروز با خالص تقاضای ۵۰۰ میلیارد تومان است. از سویی دیگر گروه “خودرو و ساخت قطعات” با فشار فروش ۹۴۰ میلیارد تومانی همراه است و پس از آن گروه “انبوه‌سازی، املاک و مستغلات” قرار دارد که برآیند سفارشات فروش آن ۶۳۰ میلیارد تومان می‌شود.

این جدول حدود ۳۹ درصد از هشت هزار و ۸۰۰ میلیارد تومانی که در صف خرید یا فروش قرار گرفته‌اند را تشکیل می‌دهد. در مجموع هفت هزار میلیارد تومان سهام خرید و فروش شده که نسبت صف‌ها به آن ۱۲۵ درصد است و با فرض معامله کامل صف‌ها ارزش معاملات به ۱۵ هزار و ۸۰۰ میلیارد تومان خواهد رسید.

صفهای خرید و فروش بورس 5.27

منبع: اقتصادآنلاین

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی