پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۹ خرداد ۱۴۰۲ - May 30 ,2023
  • فراسرمایه
  • طلا
  • جزئیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه/ قیمت دلار و یورو ۹۹/۵/۲۷

جزئیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه/ قیمت دلار و یورو ۹۹/۵/۲۷

1399/05/27
جزئیات قیمت‌ها در بازار طلا و سکه/ قیمت دلار و یورو ۹۹/۵/۲۷

قیمت طلا و سکه امروز، بر خلاف افت بهای طلای جهانی، افزایش یافت که بر این اساس قیمت سکه طرح جدید به ده میلیون و ۸۳۱ هزار تومان رسید.


به گزارش فراسرمایه، قیمت طلا در معاملات روز دوشنبه کاهش یافت و به روند کاهشی هفته گذشته که بازار را با بزرگترین ریزش قیمت پنج ماه اخیر روبرو کرد، ادامه داد.

قیمت طلا

بهای هر اونس طلا برای تحویل فوری در معاملات روز جاری بازار سنگاپور ۰.۲ درصد کاهش یافت و به ۱۹۴۰ دلار و ۷۳ سنت رسید. طلا هفته گذشته ۴.۵ درصد کاهش یافت که بزرگترین کاهش از ماه مارس بود.

در بازار معاملات آتی آمریکا، هر اونس طلا ثابت بود و در ۱۹۵۰ دلار و ۵۰ سنت ایستاد.

بازده اوراق قرضه آمریکا هفته گذشته به بالاترین حد در هفت هفته اخیر صعود کرد و از جذابیت سرمایه‌گذاری در طلا که بازدهی ندارد، کم کرد.

طلا از ابتدای سال ۲۰۲۰ تاکنون تحت تاثیر اقدامات محرک مالی کم‌سابقه که برای حمایت از اقتصادها در برابر تبعات شیوع ویروس کرونا به اجرا گذاشته شده‌اند بیش از ۲۸ درصد رشد قیمت داشته است.

بر اساس گزارش رویترز، سرمایه‌گذاران برای ارزیابی روند سیاست پولی آمریکا اکنون منتظر انتشار گزارش جزییات نشست ژوییه کمیته بازار آزاد فدرال بانک مرکزی آمریکا هستند که روز چهارشنبه منتشر می‌شود.

قیمت نقره و پلاتین

در بازار سایر فلزات ارزشمند، بهای هر اونس نقره برای تحویل فوری ۰.۵ درصد افت کرد و به ۲۶ دلار و ۲۸ سنت رسید. هر اونس پلاتین برای تحویل فوری ۱.۳درصد صعود کرد و ۹۴۷ دلار و ۸۵ سنت معامله شد. هر اونس پالادیم برای تحویل فوری ۱.۸ درصد افزایش یافت و در ۲۱۴۷ دلار و ۸۲ سنت ایستاد.

قیمت روز سکه و طلا

قیمت دلار

براساس این گزارش، قیمت دلار در بازار آزاد امروز ‌دوشنبه ۲۷ مرداد ساعت ۱۸ با ۵۵۰ تومان افزایش نسبت به روز گذشته، ۲۲،۴۵۲ تومان‌ معامله شد.

همچنین، بانک مرکزی قیمت دلار رسمی را ۴،۲۰۰ تومان اعلام کرده است.

صرافی‌های بانک‌ها امروز دوشنبه قیمت دلار را برای فروش به مردم ۲۲ هزار و ۴۵۰ تومان اعلام کرده‌اند. این صرافی‌ها دلار را از مردم با قیمت ۲۲ هزار و ۳۵۰ تومان خریداری می‌کنند.

قیمت یورو

قیمت یورو در بازار آزاد امروز دوشنبه ۲۷ مرداد ساعت ۱۸ با ۷۰۳ تومان افزایش نسبت به روز قبل، ۲۶،۶۰۲ تومان معامله شد.

همچنین، قیمت یورو در بانک مرکزی ۴،۶۸۵ تومان تعیین شد.

بر همین‌ اساس طی روز جاری قیمت فروش یورو در صرافی‌های بانک‌ها، ۲۶ هزار و ۶۰۰ تومان‌ اعلام شده است؛ قیمت خرید یورو نیز در این صرافی‌ها ۲۶ هزار و ۵۰۰ تومان است.

طبق نرخ‌های اعلامی اتحادیه طلا و جواهر تهران سکه و ارز تا ساعت ۱۸، قیمت سکه تمام طرح قدیم ده میلیون و ۵۰۰ هزار تومان و قیمت سکه تمام طرح جدید ده میلیون و ۸۳۱ هزار تومان در بازار طلا و سکه است که قیمت انواع سکه نسبت به روز گذشته افزایش یافته است.

قیمت طلای 18 عیار

در بازار طلای امروز هر گرم طلای ۱۸ عیار، یک میلیون و ۵۵ هزار و ۳۰۰ تومان قیمت دارد.

قیمت انواع سکه

نیم‌سکه، ۵ میلیون و ۴۰۰ هزار تومان در بازار معامله می‌شود، قیمت ربع‌سکه و قیمت سکه یک گرمی نیز به ترتیب ۳ میلیون و ۱۰۰ هزار تومان و یک میلیون و ۷۲۰ هزار تومان است.

منبع: ایسنا

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی