پایگاه خبری تحلیلی فراسرمایه

سه شنبه, ۱۱ مهر ۱۴۰۲ - Oct 3 ,2023

افت ارزش سهام عدالت در روز مثبت بورس

1399/05/27
افت ارزش سهام عدالت در روز مثبت بورس

در حالی که در پایان معاملات امروز شاخص کل بورس تهران رشدی ۰٫۱ درصدی مواجه شد، اما ارزش سبد سهام عدالت امروز نیز ۲ درصد افت داشت.


به گزارش فراسرمایه، در پایان معاملات امروز بازار سهام، ارزش سبد سهام عدالت ۵۳۲ هزار تومانی با افتی ۳۷۰ هزار تومانی به ۱۷ میلیون و ۱۱۸ هزار تومان رسید. با این حساب ارزش ۳۰ درصد سهام عدالت قابل فروش به ۵ میلیون و ۱۳۵ هزار تومان رسیده است. این در حالی است که در تیر ماه ارزش سبد سهام عدالت قابل فروش نزدیک ۷ میلیون تومان نیز رسیده بود. همچنین با توجه به آزادسازی ۳۰ درصد دوم ارزش ۶۰ درصد قابل معامله سبد سهام عدالت حالا ۱۰ میلیون و ۲۷۰ هزار تومان محاسبه شده است.

بیشتر بخوانید : رشد چشمگیر قیمت دارا یکم/ اولین ETF دولتی صف خرید شد

افت ۲ درصدی ارزش سبد سهام عدالت در حالی رخ داده که در معاملات امروز بازار سهام شاخص کل رشدی ۲ هزار واحدی را به ثبت رسانده بود. البته معاملات مثبت گروه فلزات اساسی دلیل اصلی رشد شاخص به حساب می‌آمد در حالی که در نیمه نخست بازار اکثر نمادها قیمت پایانی منفی را به ثبت رساندند. متوقف بودن نمادهای پالایشی نیز از دلایل کاهش ارزش سبد سهام عدالت بود. البته به نظر می‌رسد از فردا ارزش سبد سهام عدالت مجددا روند صعودی به خود بگیرد.

منبع: تجارت‌نیوز

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

ویدیو اقتصادی